Jak działa lukrecja?

Chyba każdy z nas kojarzy ciemnobrązowe albo wręcz czarne landrynki albo żelki, których smak lubili tak naprawdę tylko nieliczni. Na pewno każdy z nas chociaż raz słyszał, że zawdzięczają one swój specyficzny kolor i smak lukrecji. Na pewno wiele osób słyszało również, że roślina ta jest bardzo zdrowa i stosowana w medycynie od wieków. Jednak czy każdy z nas wie, jakie ta roślina ma działanie i do czego jest wykorzystywana oczywiście poza produkcją słodyczy o ciemnej barwie? Warto się nad tym zastanowić i wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło lukrecja działanie. Kilka faktów na temat tej rośliny przytoczony sobie już dzisiaj.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że lukrecja może nie tylko nadawać słodyczami ciemny kolor i charakterystyczny smak, ale również zastępować w nich cukier pochodzący z buraków cukrowych, ponieważ jest znacznie słodszą. Warto również wiedzieć, że to właśnie wyciąg z korzenia tej rośliny ma działanie bakteriobójcze w przypadku bakterii odpowiedzialnych za próchnicę zębów. Z tego też powodu wyciąg z korzenia lukrecji coraz częściej ma zastosowanie w produkcji pasty do zębów czy też płynów do higieny jamy ustnej. Pojawia się ona również w trakcie leczenia kanałowego zębów.

Warto również wiedzieć że od wieków wyciągu z korzenia lukrecji jest stosowany w leczeniu problemów związanych z układem trawiennych. Roślina ta wspomaga leczenie wrzodów żołądka i dwunastnicy, a także ma doskonały wpływ na proces gojenia ran pooperacyjnych dotyczących układu trawienia. Lukrecja ma również ochronny działanie dotyczące naszej wątroby. Nie tylko pomaga jej się zregenerować i ma działanie osłonowe ale również oczyszcza ja z metali ciężkich, co jest szczególnie ważne we współczesnym świecie. Możemy ją również stosować w trakcie leczenia chorób jelita grubego.

Jak widać lukrecja to roślina stosowana w medycynie od wieków nie bez powodu. W końcu jej szerokie zastosowanie może nam wyjść jedynie na zdrowie, chociaż smak tej rośliny nie jest dla każdego atrakcyjny.

You may also like...